ON_A_DIET
 

Delicious Gnocchi: Just Like My Mother's Homemade

Sunday, December 27, 2020

Last week, I went shopping for some packaged gnocchi. I bought Giovanni Rana at the local grocery store and Pampa at Dollar Tree.

I have been having delicious results!

For Christmas, I prepared three packages of the Giovanni Rana gnocchi with Mid's spaghetti sauce.

Delicious!

Then, out of curiosity, I bought five packages of the Pampa Dollar Tree and have been cooking them in the air fryer.

Delicious!

If you are in the mood for some good gnocchi, Giovanna Rana is good but hard to find and costs almost $4.00 a package. Pampa is just as good and costs just a $1.00 a package.

I would rather save myself the stress of preparing homemade gnocchi and buy them.

photo by myself




Share This Post With Others
Member Comments About This Blog Post
 

More Blogs by ON_A_DIET